Propozice

LogoZK LogoKM

 

 

 

Kroměřížský pohár v motorové letecké akrobacii 2014

Pohar2014

18 – 20 července

Soutěž se koná pod záštitou starostky města Kroměříže a hejtmana Zlínského kraje

Informace pro závodníky

Propozice ke stažení ve formátu PDF

Kroměřížský pohár je soutěž motorových letounů v letecké akrobacii jednotlivců v kategoriích Sportsman, Intermediate a Advanced na letišti v Kroměříži. Soutěžícím se při stoupání do akrobatického boxu naskytne nádherný pohled na komplex arcibiskupského zámku, zahrad a historického středu města zapsaného na seznam UNESCO. Sousedství rekreační vodní plochy a letního termínu nabízí spojení soutěžení a relaxu u vody.  Bližší informace na stránkách letiště: www.lkkm.cz.

 

Časový rozpis soutěže:

čtvrtek   17.7       – přílety, tréningy
pátek     18.7       – zahájení, povinné sestavy
sobota   19.7       – volné a tajné sestavy
neděle   20.7       – tajné sestavy, vyhlášení výsledků
(dle odlétaných sestav může být přesunuto na sobotu)

 

 

Soutěž a zábava pro celou rodinu

Přivezte si svou rodinu nebo přátele na soutěž s sebou. V bezprostřední blízkosti letiště se nachází rekreační vodní plocha s pláží pro koupání v horkém červencovém počasí. Od vody je možno sledovat dění v akrobatickém boxu, pláž se nachází 5 minut chůze z letiště. Město Kroměříž s komplexem zahrad v anglickém i francouzském stylu, historickým centrem a arcibiskupským zámkem nabízí nepřeberné možnosti kulturního využití i krásných procházek. Patří k tomu nejlepšímu co můžete v naší republice vidět a ne nadarmo se mu říká Hanácké Atény. Více informací naleznete na stránkách města http://www.kromeriz.eu/

Rádi Vám pomůže domluvit ubytování pro vaše rodinné příslušníky za zvýhodněných podmínek.

 

 

Pro ty z vás, kteří by se rozhodli strávit u nás více volného času, Zlínský kraj nabízí mnoho možností pro výlety, návštěvy muzeí nebo pamětihodností. Pro více informací můžete navštívit například: http://www.atlasceska.cz/zlinsky-kraj/ nebo oficiální portál Zlínského kraje http://www.kr-zlinsky.cz/

 

Soutěž pilotů pro piloty

Naším zájmem je zorganizovat soutěž tak, jakou bychom si ji přáli my sami zažít v roli účastníků. Organizační tým je složen z pilotů, kteří mají zájem vám připravit co nejpříjemnější podmínky pro závodění.  Naším cílem je vás oprostit od starostí, které by vás vyrušovalo od soustředění se na závodění. Zorganizujeme pro vás rezervaci ubytování, jídlo, pití a dle vašich požadavků, pomůžeme s tankováním i hangárováním letadel.

 

Ubytování a stravování

Ubytování bude standardně zajišťováno ve městě v dvou nebo trojlůžkových pokojích v ceně od 200 do 250 Kč. Jídlo v restauraci u letiště 3x denně. V případě potřeby lze zajistit dopravu z ubytování na letiště i zpět. V průběhu závodů bude přímo na letišti k dispozici bufet s nabídkou nápojů a drobného občerstvení. V sobotu večer je pro účastníky připraven bohatý teplý raut.

 

Akrobatický box

Akrobatický box bude vytyčený přímo v prostoru letiště, tedy minimalizuje se čas pro stoupání a návrat z boxu. Hranice akrobatického boxu jsou velmi názorně ohraničené přirozenými liniemi, ze západní strany je to hrana letiště, ze severní strany je to řeka Morava, z východní strany je to polní cesta a z jižní strany je to práh dráhy 03 – bývalá hráz rybníka.

Je pro nás čest tuto soutěž pořádat a těšíme se na Vás.